Nejlepší dárky ke dni otců

slivovice a kýta

Den otců se slaví vždy třetí červnovou neděli, kdy si ho připomínají lidé ve více než čtyřiceti zemích světa. Tato tradice je živá především v Americe, užívají si ji však také tátové ve Skandinávii, Španělsku, Portugalsku, Německu, Rakousku nebo Bulharsku.

U nás se zatím tento den jako oficiální svátek do povědomí lidí příliš nezapsal, a tak raději připomeneme, že letos připadá na 21. června.

Kdo by ho měl slavit? Všichni synové a dcery, které mají rády svého tátu. Především by ale na Den otců neměli zapomínat zejména synové. Pro syny je tatínek často vzorem, oporou, inspirací a učitelem. Pro dcery zase vševědoucí ochranář, co umí všechno spravit.

Den otců by se měl stát oslavou otcovství, kdy děti poděkují tatínkům za jejich dosavadní péči a lásku.

Povědomí o tomto svátku mívají zejména ženy a to jak dcery, tak manželky, které jim rády vyjadřují vděčnost za společnou péči o děti.

Udělat radost nějakým vkusným dárkem můžeme zkrátka všichni. Vybíráte aktuálně dárek pro otce a nevíte jak na to? Nechte se inspirovat následujícími dárkovými tipy, které zajisté potěší a rozveselí.

Pro otce – vtipálky

hul-s-mobilni-kapackou-pro-hypochondryJe váš otec šprýmař a srší humorem? Spíše než luxusní whisky ocení maličkost, která mu vykouzlí úsměv na tváři? Obdarujte jej nějakým vtipným dárkem z naší nabídky. Netradičním dárkem, který zaručeně přijde vhod při vycházkách a túrách ‚na jedno‘ je Hůl s mobilní kapačkou obsahující 0,2 l kvalitní české 45% hruškovice v láhvi ve tvaru žárovky . Pokud je váš otec pozitivně naladěn zejména, když vidí pivní soudek, pořiďte mu pivní batoh se soudkem a vlastní pípou na cesty i na party.

 

Když mu chcete dopřát

woodbox-xl-zacapa-deliPro ty, kteří mají za tatínky mlsouny a milovníky oblíbeného rumu Zacapa máme extra velkou gurmánskou sadu se 23 let uzrálým rumem Ron Zacapa o objemu 1 litr! K tomu spousta pochutin – sušená minikýta Jamón, vinný destilát Sibona Grappa, francouzské paštiky, holandský sýr, belgické pralinky – jen to nejlepší, na co si vzpomenete. S touto sadou uděláte opravdu velkou radost. Nezapomeňte připojit nějaký ten vzkaz od srdce a nebo srdečně poděkovat.

Tatínek – kapitán

soudek-captain-salamiPro podnikavé tatínky, rybáře, mořeplavce, ale i ty, kteří neustále plavou jen ve svých myšlenkách máme kapitánskou sadu s rumem Captain Morgan Spiced Gold. Včetně jedné plechovky přímo s colou. Nápaditý plechový soudek s potiskem v imitaci dřeva je plný pokladů. Od již zmíněného vynikajícího rumu až po francouzský salám a kapitánský doutník na plavbu.

Něco originálního

zarovka-originalni-moravska-hruskoviceChcete mu dát něco jen pro něj? Co nemá nikdo jiný na světě? Sáhněte po originální moravské hruškovici v láhvi ve tvaru žárovky. Tento nápad určitě oceníte zejména pokud to vašemu tatínkovi ‚pálí‘ anebo je velice energický člověk. Těm totiž nikdy energie nesmí dojít 🙂 Objednat si ji můžete jak s klasickým přebalem, tak ale především s etiketou s vlastním textem. Na etiketu můžete uvést tatínkovo jméno, oblíbené motto, poděkování nebo přání do budoucna.

Táta je King!

kingNelepší kuchař, kapitán sportovního týmu, mistr letních grilovaček nebo má prostě jen rád velké a stylové věci? Darujte mu velký mlýnek na pepř King ve tvaru baseballové pálky! Neotřelý, stylový a nadčasový dárek. Mlýnek je v reálné velikosti a tak než bude potřeba při zahradním grilování zase něco opepřit, můžete si krátit čas odpaly míčků k sousedům.

 

 

Pokud je váš tatínek vynalézavý a rád se předvádí – vyberte mu barmanskou sadu James. Je určená pro začátečníjames-barmanska-sadaky, ale i pokročilé barmany. I pokud si třeba váš otec pouze představoval, jaký by byl barman, nerezový shaker s odměrkou, míchadlem a drtičem na mátu mu k tomu dá prostor. Můžete mu k tomu věnovat třeba poukaz na lekce míchání drinků. Jakmile kurz splní, s touto kvalitní sadou oslní všechny hosty a namíchá nejeden HuHu koktejl 🙂